نام کامل:محمد شهسواری,نام مستعار:وکلای هما.آدرس سایت:www.www.vokalayehoma.com.همکاران:homaweb.co
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.
02632203370 - 02144263437
09129401482 - 09120489692

تنظیم قراردادهای قانونی

تنظیم قراردادهای قانونی

برای انجام هرکاری به نفع هر فرد است که که یک قرارداد قانونی به ثبت برساند

قرارداد قانونی برای این منظور تنظیم می شود که افراد برای اثبات حق و حقوق خود سندی داشته باشند و همچنین به موجب این قرارداد افراد به تعهدات خود عمل کنند و اگر این اتفاق نیفتد با در دست داشتن این سند می توانند اقدامات قانونی انجام دهند.

به موجب تنظیم قرارداد با توجه به مواد و موارد ذکر شده در آن تمامی موضوعات شفاف و واضح بیان می شود و طرفین قرارداد دچار هیچ ابهامی نمی شوند و همچنین در قرارداد تاریخ انجام آن تعهد هم مشخص می شود و به این سبب تمامی فعالیت ها در تاریخ و چهارچوب مشخص شده در قرارداد انجام می پذیرد.

قراردادهای قانونی قراردادهایی هستند که طبق ماده 190قانون مدنی باید تمامی اصول کلی صحت عقود در آن ها رعایت شود.با توجه به همین قانون برای تنظیم هر قرارداد قاونی باید یکسری شرایط و ضوابط رعایت شود:

1-قصد و رضایت طرفین

2-اهلیت طرفین

3-موضوع معامله

4-مشروعیت جهت معامله

1-منظور از قصد و رضایت طرفین این می باشد که طرفین برای یک هدف مشتریک پای قرارداد نشسته باشند و تمامی طرفین از عقد این قرارداد رضایت کامل را داشته باشند و به امضای آن بپردازند.

2-اهلیت طرفین قراداد به این معنا می باشد که طرفین قرارداد از همه ی شرایط و ضوابط قانونی با خبر باشند و تمامی توانایی های لازم را برای انجام تمامی موارد قرارداد را داشته باشند به این معنا که :

-به سن قانونی رسیده باشند

-بالغ و عاقل باشند(کودک و مجنون نباشند)

-توانایی کامل در انجام تعهدات قرار داد که شامل مالی و غیر مالی می شود را داشته باشند

3-لازم به ذکر است که طرفین قرارداد حتما روی موضوع قرارداد احاطه کامل را داشته باشند تا بتوانند تمامی قوانین و موارد ذکر شده را انجام دهند،چون اگر احاطه نداشته باشند نمی توانند از پس تمامی موارد قرارداد بر بیایند.

4-مشروعیت معامله به این معنا است که موضوع قرارداد باید از نظر شرعی درست و مورد تایید باشد و قراردادهایی که شرعی نباشند به هیچ عنوان قانونی به حساب نمی آیند و قابل پیگیری نمی باشند.

5-قرارداد حتما باید به امضای طرفین برسد و چون قراردادها قطعا به یک صفحه خلاصه نمی شوند باید تمامی صفحات آن امضا شود تا بعدها مشکلی پیش نیاید.

6-تمامی قراردادها دارای عنوان مشخص و واضحی هستند،توجه داشته باشید که اگر قرارداد شما دارای چندین موضوع و عناوین بود به یک طریقی در عنواین کلی مطرح کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود و همچنین اگر در قرارداد اصطلاحاتی وجود دارد که عوام از آنها بی اطلاع هستند بهتر است که در ابتدای قرارداد شفاف سازی شود.

7- در آخر باید به نکته های خیلی ریزی در تنظیم قرارداد توجه شود مانند :

مبلغ قرارداد،مدت قرارداد،توافقی که طرفین قرارداد نسبت به یکدیگر دارند،تعداد صفحات قرارداد،ضمایم و پیوست ها،

تنظیم قراردادهای قانونی نیاز به اطلاعات و تبهر خاصی می باشد که افراد عادی قادر به تنظیم آن نمی باشند به این دلیل که شخصی که قرارداد تنظیم می کنند باید به نوشتن قرارداد های قانونی،اصطلاحات و تمامی موضوعات قانونی مربوط به تنظیم قرارداد تسلط کافی را داشته باشند و به زبان ساده تر با اصول شکلی قرارداد نویسی آشنایی کامل را داشته باشند.

هنگامی که یک قرارداد تنظیم می شود باید متن آن به حدی واضح باشد که نتوان از آن چندین برداشت داشت

.


02632203370 - 09129401482 - 09120570475

دفتر وکالت در کرج

وکیل مجرب زن در کرج

وکیل وصول مطالبات در کرج

جستجوی وکیل در کرج

انجام کلیه امور حقوقی خویش را به گروه وکلای هما بسپارید:

قبول دعاوی کلیه امور ذیل را در استان تهران و البرز،شهر کرج و تهران،شهریار،شهرقدس،صفادشت،ملارد،فردیس،هشتگرد،اندیشه،ورامین،اسلامشهر،رباط کریم،دماوند،اشتهارد توسط گروه وکلای هما در موارد ذیل :

مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری در تمامی زمینه ها و همچنین :

قبول دعاوی حقوقی :

دعاوی ملکی و املاک،رفع تصرف عدوانی،خلع ید،تخلیه،حکم جلب،وصول مطالبات،الزام به سند،توقیف اموال دیگر دعاوی مربوط می شود.

قبول دعاوی خانوادگی :

شامل طلاق،طلاق توافقی،نفقه،عدم تمکین،حضانت،مهریه،فسخ نکاح و دیگر دعاوی مربوط می شود

قبول دعاوی کیفری :

شامل خیانت در امانت،قتل،ضرب و جرح،جعل اسناد،استفاده از سند مجعول،سرقت،فروش مال غیر،کلاهبرداری،دیگر دعاوی می باشد.

و همچنین کلیه دعاوی حقوقی کیفری جزائی و خانوادگی،ثبتی تنظیم لایحه جهت دادگاه های بدوی،تجدید نظر،دیوان عالی کشور و طرح شکایت در کلیه دعاوی و تنظیم قرارداد مالی خرید و فروش و املاک،دیه،بیمه مشارکت،طلاق توافقی در تهران و کرج ثبت شرکت و تغییرات شرکت ها،ثبت برند و ثبت علامت تجاری را انجام خواهیم داد.


02632203370 - 09129401482 - 09120570475

دفتر وکالت در کرج

وکیل مجرب زن در کرج

وکیل وصول مطالبات در کرج

جستجوی وکیل در کرج

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 70 33 20 32 -026و یا با شماره همراه 09129401482 - 09120570475 - 09128963121 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است