نام کامل:محمد شهسواری,نام مستعار:وکلای هما.آدرس سایت:www.www.vokalayehoma.com.همکاران:homaweb.co
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.
02632203370 - 02144263437
09129401482 - 09120489692

وکیل مجرب خانم کرج و تهران

وکیل مجرب خانم کرج و تهران

طبق آمارهای رسمی ای که موجود است حدود 15میلیون پرونده در محاکم کشور در حال رسیدگی می باشد که حدود 50% مربوط به دعاوی و اختلافات ملکی است.پرونده های ملکی جزو پیچیده ترین و وقت گیر ترین پرونده های داداگاه محسوب می شوند.حجم بالا و تنوع قوانین و مقررات حاکم بر املاک و مستغلات رویه های متفاوت و گاهی متعارض محاکم در رسیدگی به این پرونده ها و نیز آشنایی مردم و در برخی از موارد عدم تسلط کافی وکلا و قضاوت با قوانین و رویه ها موجب شده است که فرایند رسیدگی به دعاوی ملکی طولانی تر شود و در بسیاری مواقع این پرونده ها به نتیجه درست ختم نمی شود.

اثبات مالیکت ملک :

اگر ملکی در اداره ثبت اسناد و املاک به صورت رسمی به ثبت نرسیده باشد و سند رسمی نداشته باشد در این صورت اگر اعلام دعوی در خصوص این املاک مطرح شود شرایط به چه صورت است ؟

اشخاصی که گرفتار این نوع املاک می شوند باید برای اثبات مالکیت خود دعوایی برای اثبات مالکیت در دادگاه مطرح نمایند.تمامی دعواهای مطرح شده در دادگاه ها خواهان و خوانده دارند که در دعاوی ملکی خواهان کسی است که اداعای مالیکت دارد و خوانده کسی است که مالک را به وی فروخته است و اگر ملک ایادی قبلی داشته باشد باید تمامی آنها هم طرف دعوی قرار گیرند.در این نوع دعوا مراجع محلی ای در همان محل ملک قراردارند به دعاوی رسیدگی می کنند.نحوه ی اجرای حکم در این خصوص به این شکل است که اجرای حکم به دو صورت می باشد : اعلامی و اجرایی که در دعاوی ملکی حکم به صورت اعلامی می باشد و نیازی به اجراییه نیست و پس از قطعیت حکم،محکوم له به عنوان مالک رسمی شناخته می شود.

برخی نکات کلیدی مربوط به دعاوی ملکی :

1-طرح دعوای مربوط به اثبات مالکیت فقط برای املاکی که ثبت نشده اند قابل اجرا می باشد،املاکی که به ثبت رسیده اند و دارای سند می باشند خواسته ی اثبات مالیک برای این املاک قابل استماع نمی باشد.

2-همیشه برای اثبات مالکیت نیازی به سند،مبایعه نامه و قرارداد نیست بلکه مالکیت به اشکال مختلف مانند ارث و قهری هم به تملک افراد در می آید.

3-برای طرح دعوی ملک هایی که به تصرف درآمده است شخصی که ادعای مالکیت کرده است باید در طرح دعوی خود اثبات مالکیت و خلع ید را هم زمان بیان کند.

حق انتفاع چیست ؟

انتفاع در لغت مصدر باب افتعال است که ریشه ی آن نفع می باشد و به معنای سود بردن و نفع گرفتن می باشد.این لغت در حقوق به این معنا می باشد که شخص می تواند از مالی که عین مال دیگری می باشد و یا ملکی که هیچ صاحبی ندارد استفاده کند و به این صورت است که شخص از آن ملک نفع می برد که می گویند شخص حق انتفاع یعنی بهره برداری و سود بردن را دارد نه حق مالکیت بر ملک را حق انتفاعی یک نوع مالکیت است که طی قراردادی به شخص داده می شود.

حق ارتفاق چیست ؟

هرگاه صاحب ملکی به اعتبار مالکیت خود حقی بابت ملک دیگری داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند مانند حق عبور از ملک دیگر،حق داشتن ناودان در ملک دیگر و نظیر اینها حق ارتفاق نام دارد.حق ارتفاق به دو صورت واگذار می شود :

1-از طریق مالک که خود حق استفاده از ملک خود را به هر صورتی در اختیار فرد دیگری قرار می دهد.

2-از طریق قانون داده می شود،فرض مثال یک زمین بالای زمین دیگری قرار دارد که برای رسیدن به آن عبور و مرور باید از زمین پایین انجام شود.

حق ارتفاق به این دلیل که برای مالک محدودیت ایجاد می کند باید در سند آورده شود و اگر در سند آورده نشود شخص باید برای گرفان حق ارتفاق خود اعلام دعوی نماید که در این دعوی خواهان کسی است که دنبال حق ارتفاق خود می باشد و خوانده مالک می باشد.

انجام کلیه امور حقوقی خویش را به گروه وکلای هما بسپارید:

قبول دعاوی کلیه امور ذیل را در استان تهران و البرز،شهر کرج و تهران،شهریار،شهرقدس،صفادشت،ملارد،فردیس،هشتگرد،اندیشه،ورامین،اسلامشهر،رباط کریم،دماوند،اشتهارد توسط گروه وکلای هما در موارد ذیل :

مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری در تمامی زمینه ها و همچنین :

قبول دعاوی حقوقی :

دعاوی ملکی و املاک،رفع تصرف عدوانی،خلع ید،تخلیه،حکم جلب،وصول مطالبات،الزام به سند،توقیف اموال دیگر دعاوی مربوط می شود.

قبول دعاوی خانوادگی :

شامل طلاق،طلاق توافقی،نفقه،عدم تمکین،حضانت،مهریه،فسخ نکاح و دیگر دعاوی مربوط می شود

قبول دعاوی کیفری :

شامل خیانت در امانت،قتل،ضرب و جرح،جعل اسناد،استفاده از سند مجعول،سرقت،فروش مال غیر،کلاهبرداری،دیگر دعاوی می باشد.

و همچنین کلیه دعاوی حقوقی کیفری جزائی و خانوادگی،ثبتی تنظیم لایحه جهت دادگاه های بدوی،تجدید نظر،دیوان عالی کشور و طرح شکایت در کلیه دعاوی و تنظیم قرارداد مالی خرید و فروش و املاک،دیه،بیمه مشارکت،طلاق توافقی در تهران و کرج ثبت شرکت و تغییرات شرکت ها،ثبت برند و ثبت علامت تجاری را انجام خواهیم داد.

09129401481-09128963121-02144263437

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 70 33 20 32 -026و یا با شماره همراه 09129401482 - 09120570475 - 09128963121 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است